EDY

Edebiyat Dergisi
Yayınları

N. Pakdil
♦ Kitaplarımız
Baskısı Bulunanlar
Baskısı Tükenenler
♦ Nuri Pakdil
Nuri Pakdil
Bir Biyografi Denemesi
♦ Edebiyat Dergisi
Edebiyat Dergisi
Dergi Sayfalarından
Dizin (1969-1984)
♦ Edebiyat Dergisi Yayınları
E.D.Y. Hakkında
E.D.Y. Kataloğu
Tüm Kitaplar
♦ Değiniler/Seçilenler
Değiniler
Seçilenler
♦ Satış Noktaları
Kitapçılar
Online Satıcılar
♦ İletişim
İletişim Bilgileri
İletişim Formu
♦ Mesaj Panosu
Mesajları Oku-Oyla
Mesajını Ekle
 
İçerik Sorumlusu
İdris HAMZA
Internet İlk Yayım Tarihi
3 Kasım 2002
 
Yaşamımızla yazdıklarımız özdeştir. (Bir Yazarın Notları II, s. 99)

Edebiyat Dergisi Yayınları

66 Kişi Online
19 Temmuz 2024 Cuma 06:16:31

 

Edebiyat Dergisi’nin Şubat 1969'da yayımlanmasıyla sanat ve edebiyat alanında yeni bir dönem başladı. Yeni ve yerli bir anlayışın gelişmesi ivme kazandı.

1972 yılında bu yeni duyarlılığın kalıcılığını sağlamak amacıyla Nuri Pakdil’in Paris’te bulunduğu dönemde yazdığı notlardan oluşan “Batı Notları” kitabıyla Edebiyat Dergisi Yayınları hayata geçirildi.

Böylelikle, Edebiyat Dergisi’nde değişik türlerde çalışmaları yayımlanan yazarların bu çalışmaları birer birer kitaplaşmaya başladı. Kitaplaşan türler arasında deneme, öykü ve şiirin başı çektiğini görüyoruz.

Edebiyat Dergisi Yayınları, 1972 yılından, Aralık 1984 yılına kadar süren yayın hayatı boyunca 18’i Nuri Pakdil imzasını taşıyan toplam 45 kitap yayımladı.

Aralık 1984’te Edebiyat Dergisi’nin ve Edebiyat Dergisi Yayınları’nın yayımına ara vermesiyle o güne değin yayımlanan tüm kitaplar ve dergi sayıları ücretsiz olarak halka dağıtıldı. Ve 13 yıl süren bir sükût dönemine girildi.

13 yıl sonra, 28 Şubat 1997 tarihinde, Edebiyat Dergisi Yayınları yeniden kitap yayımlamaya başladı. 1984 öncesinde yayımlanan ve baskıları tükenen on sekiz kitabın yeni basımlarının yanısıra, bu yeni dönemde yirmi üç yeni kitap daha yayımlandı. Sitemizde, Nuri Pakdil’in yayımlanan kitapları ve Edebiyat Dergisi ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Edebiyat Dergisi Yayınları’ndan çıkan kitapları ve Edebiyat Dergisi’nin tüm sayılarını (küçültülmüş tıpkı basım -tek cilt-), kitapçılardan ya da internet üzerinden satış yapan platformlardan edinebilirsiniz.

Nuri Pakdil’in sayısı 40’ı aşan kitaplarının tam listesi için tıklayınız.

 

TecnoWeb EDY © 2002 - 2016 Hata Bildirin | Yasal Uyarılar | eMail Kayıt | Mobil Cihazda Aç +90 532   291 7896